Girvak Fellow 2018 başvuruları açıldı

Girvak Fellow 2018 başvuruları açıldı

1 yıl boyunca 500 TL burs ve çeşitli imkanlar sunan Girvak Fellow 2018 başvuruları açıldı

Türkiye’de girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve genç girişimcilere ilham vermek üzere kurulan Türkiye Girişimcilik Vakfı (Girvak), Fellow 2018 Programı için başvuruları almaya başladı.

1 yıl boyunca 500 TL Burs imkanı!

Son Başvuru: 22 Haziran 2018!

Başvurunuzu bu bağlantıdan yapabilirsiniz.

22 Haziran 2018 tarihine kadar Fellow Programı’na başvurarak girişimcilik potansiyeli taşıdığını gösterebilen üniversite öğrencileri, girişim elçileri olarak farklı etkinlik ve projelerde yer alma, 1 yıl boyunca 500 TL burs alma, girişimcilik alanında ilham kaynağı olan rol modellerle tanışma ve uluslararası girişim ağına katılma şansına sahip olacak.

“Farkınız özgürlüğünüz, cesaretiniz girişiminiz olsun” mottosu ile yola çıkan Girişimcilik Vakfı, adayların motivasyonunu ve girişimcilik potansiyelini ölçen seçim süreci sonucunda Türkiye’nin genç girişimci adaylarını belirleyecek.

“2014 yılından bu yana Fellow Programı’na 191 bin 400 başvuru yapıldı ve 2017 yılı 94 bin başvuru ile en yüksek başvuru alınan yıl oldu.” Sina Afra, Girvak Başkanı

Programa katılma koşulları

Fellow Programı’na katılmak isteyen öğrencilerin, 22 Haziran 23:59’a kadar bu bağlantıdan başvuru formunu doldurup Girişimcilik Vakfı’na göndermeleri gerekiyor. Başvuru formunun ardından motivasyon videosu çeken öğrenciler bir sonraki aşamaya geçme hakkı kazanıyor. Altı adımdan oluşan seçim sürecinin devamı, yenilikçi ve bilimsel yöntemler aracılığıyla adayların motivasyonunu ve girişimcilik potansiyelini ölçen özel kişilik testlerinden ve seçim komitesiyle yapılacak online ve yüz yüze mülakatlardan oluşuyor. Programa başvurabilmek için T.C. vatandaşı olmak, Türkiye’de ikamet etmek, Türkiye’de bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış olmak, Ekim ayından itibaren Türkiye’deki üniversitelerin 1, 2 ve 3 ve 4. sınıflarında okuyor olmak gerekiyor.

Geleceğin girişimci adayları ne kazanacak?

Fellow Programı’na katılma şansı bulan gençler, program kapsamında ulusal ve uluslararası bir ağın parçası oluyor. Her iki ayda bir rol model alabilecekleri başarılı girişimcilerle bir araya gelerek onların hikâyelerinden ilham alma fırsatını yakalayacak olan başarılı girişimci adayları, üniversitelerinde girişim elçileri olarak görev alıyor. Seçilen Fellow’ların en önemli misyonları arasında kendi çevrelerinde girişimcilik kültürünü yaymak, çarpan etkisi yaratmak ve Girişimcilik Vakfı’nın “giveback” felsefesi doğrultusunda toplumdan aldıkları destekle kazandıkları başarıyı yine toplumla paylaşarak başarıyı çoğaltmak bulunuyor. Seçim sürecini başarıyla tamamlayan Fellow’lar aynı zamanda program kapsamında 1 yıl boyunca aylık 500 TL burs almaya hak kazanıyor.