Bilimin ve Yeniliğin Ön Saflarında Yer Almak ve Bu Projelere Katkıda Bulunmak İçin Başvurabilirsiniz

  • 03 Kasım 2023
  • OMÜ TTO

Bilimin ve Yeniliğin Ön Saflarında Yer Almak ve Bu Projelere Katkıda Bulunmak İçin Başvurabilirsiniz

Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği Kuruluşu (European Cooperation in Science and Technology- COST Association) 1971 yılında kurulmuş olup; Avrupa çapında alanlarında uzman bilim insanlarını çalıştıkları alan özelinde COST Aksiyonu adı verilen uluslararası bilimsel ağlarda bir araya getirmeyi ve bu sayede ulusal araştırmalarını sürdüren bilim insanlarını uluslararası alana taşımayı amaçlayan bir kuruluştur. Türkiye COST’un kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.

Özel sektör, kamu kurumları ve üniversitelerde tam zamanlı olarak çalışmakta olan tüm bilim insanlarının COST’tan yararlanabilmesi mümkündür. COST Aksiyonları kapsamında Yönetim Komitesi ve Çalışma Grubu toplantıları, çalıştaylar, bilimsel konferanslar, bilimsel kurslar, kısa süreli bilimsel ziyaretler ve aksiyonlar kapsamında yürütülen çalışmalar sonucu çıkan yayınlar için maddi destek sağlanmaktadır.  

Bilimin ve yeniliğin ön saflarında yer almak ve bu projelere katkıda bulunmak için başvurabilirsiniz.

Aksiyoner olarak katılmak isteyen araştırmacılar için onaylanan projeler linki: https://www.cost.eu/cost-actions-event/browse-actions/