ICGEB İşbirliği Araştırma Programı (Collaborative Resarch Programme - CRP) Başvurulara Açıldı!

  • 30 Nisan 2023
  • OMÜ TTO

ICGEB İşbirliği Araştırma Programı (Collaborative Resarch Programme - CRP) Başvurulara Açıldı!

Türkiye’nin 1989’dan beri üyesi olduğu Uluslararası Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Merkezi (International Centre for Genetic Engineering and Biotechnology – ICGEB) temel yaşam bilimleri, sağlık hizmetleri, endüstriyel ve zirai biyoteknoloji ve biyoenerji alanlarında araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunan araştırmacılara finansal destek sağlamaktadır.

Kimler Başvurabilir?

CRP

Programa, Türkiye’de bir üniversite veya araştırma enstitüsünde çalışmakta olan, temel yaşam bilimleri, sağlık hizmetleri, endüstriyel ve zirai biyoteknoloji ve biyoenerji alanlarında faaliyet gösteren tüm araştırmacılar başvuru yapabilir.

CRP Özel Programı: Erken Kariyer Geri Dönüş Programı

Genç araştırmacılara destek veren programa, 40 yaşını aşmamış, en az 2 yıl yurtdışında araştırma yapmış ve başvurunun yapıldığı tarihte Türkiye’ye dönüşü 2 yılı geçmemiş Türkiye’de bir üniversite veya araştırma enstitüsünde çalışmakta olan genç bilim insanları başvuru yapabilir.

Desteğin Kapsamı

Bütçe: En fazla 25.000 Avro / yıl

Süre: En fazla 36 Ay

Başvuru

Başvurular doğrudan ICGEB’e yapılacaktır. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2023’tür.

Detaylı Bilgi İçin: ICGEB İşbirliği Araştırma Programı (Collaborative Resarch Programme - CRP) Başvurulara Açıldı! | TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU (tubitak.gov.tr)